Свято першого дзвоника
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider
  • Новини
  • 1 КЛАС – Квест на свіжому повітрі

Музей «Світлиця»

Етнографічний музей українського побуту «Світлиця»

“Світлиця” - етнографічний музей українського побуту. Він був створений у 1996 році. У створенні активну участь приймали не тільки працівники школи – садка, але й батьки. Це діючий музей, в якому проводяться: тематичні заняття, розваги, народні свята, літературні зустрічі, екскурсії.

museim svitlytsya
museim svitlytsya1
museim svitlytsya2
museim svitlytsya3
museim svitlytsya4
museim svitlytsya5
museim svitlytsya6
museim svitlytsya7
museim svitlytsya8
museim svitlytsya9
museim svitlytsya 1
museim svitlytsya 2
museim svitlytsya 3
museim svitlytsya 4
museim svitlytsya 5
museim svitlytsya b
museim svitlytsya b1
museim svitlytsya b2
museim svitlytsya b3
museim svitlytsya b4
museim svitlytsya b5
museim svitlytsya b6
museim svitlytsya b7
museim svitlytsya b8
museim svitlytsya c
museim svitlytsya c1
museim svitlytsya c2
museim svitlytsya c3

Етнографічний музей українського побуту створено у вигляді української хати: з піччю, зі солом'яним дахом, з люлькою, з образами та квітами – вишиванками на покривалах, скатертинах, рушниках; з предметами побутового вжитку - горнятами, дерев'яними ложками, діжками, скринями, глечиками, з безліччю давніх народних предметів, якими працювали прапрабабусі сучасних діточок.

Знайомлячись з традиціями та обрядами українського народу, з предметами хатнього вжитку, вихованці «Кияночки» мають можливість не тільки доторкнутись і потримати кожну річ, але й практично використовують їх на своїх заняттях. Можна покласти ляльку в колисочку і поколисати, справжнім рогачем поставити в піч горщика, попрасувати рубелем та качалкою рушник, приміряти чоботи та жупан, покрутити старовинну прялку. Також люблять діти виготовляти своїми руками народні іграшки, ліпити з глини український посуд, вишивати серветки, розписувати писанки тощо.

Виховуючись і навчаючись на такому цікавому, багатому матеріалі діти стають справжніми патріотами, які люблять, шанують і примножують славу та велич рідного міста, України. Ми впевнені, що вихованці «Кияночки» виростуть справжніми українцями, які завжди є мудрими, гостинними, добрими, щирими.