• Етнографічний музей українського побуту «Світлиця»

  “Світлиця” - етнографічний музей українського побуту. Він був створений у 1996 році. У створенні активну участь приймали не тільки працівники школи – садка, але й батьки. Це діючий музей, в якому проводяться: тематичні заняття, розваги, народні свята, літературні зустрічі, екскурсії.

  museim svitlytsya
  museim svitlytsya1
  museim svitlytsya2
  museim svitlytsya3
  museim svitlytsya4
  museim svitlytsya5
  museim svitlytsya6
  museim svitlytsya7
  museim svitlytsya8
  museim svitlytsya9
  museim svitlytsya 1
  museim svitlytsya 2
  museim svitlytsya 3
  museim svitlytsya 4
  museim svitlytsya 5
  museim svitlytsya b
  museim svitlytsya b1
  museim svitlytsya b2
  museim svitlytsya b3
  museim svitlytsya b4
  museim svitlytsya b5
  museim svitlytsya b6
  museim svitlytsya b7
  museim svitlytsya b8
  museim svitlytsya c
  museim svitlytsya c1
  museim svitlytsya c2
  museim svitlytsya c3

  Етнографічний музей українського побуту створено у вигляді української хати: з піччю, зі солом'яним дахом, з люлькою, з образами та квітами – вишиванками на покривалах, скатертинах, рушниках; з предметами побутового вжитку - горнятами, дерев'яними ложками, діжками, скринями, глечиками, з безліччю давніх народних предметів, якими працювали прапрабабусі сучасних діточок.

  Знайомлячись з традиціями та обрядами українського народу, з предметами хатнього вжитку, вихованці «Кияночки» мають можливість не тільки доторкнутись і потримати кожну річ, але й практично використовують їх на своїх заняттях. Можна покласти ляльку в колисочку і поколисати, справжнім рогачем поставити в піч горщика, попрасувати рубелем та качалкою рушник, приміряти чоботи та жупан, покрутити старовинну прялку. Також люблять діти виготовляти своїми руками народні іграшки, ліпити з глини український посуд, вишивати серветки, розписувати писанки тощо.

  Виховуючись і навчаючись на такому цікавому, багатому матеріалі діти стають справжніми патріотами, які люблять, шанують і примножують славу та велич рідного міста, України. Ми впевнені, що вихованці «Кияночки» виростуть справжніми українцями, які завжди є мудрими, гостинними, добрими, щирими.

 • «Музей історії міста Києва та його філіал «Кімната городянина 50-60-их років».

  Музей історії рідного міста Києва створювався за участю спеціалістів – працівників Державного музею історії України. Експозиції музею дають можливість зрозуміти і відчути нерозривний взаємозв’язок минулого, сучасного і майбутнього Києва. Вдалим рішенням ознайомлення з різними архітектурними стилями міста є діорама.

  museim kyiv
  museim kyiv1
  museim kyiv2
  museim kyiv3
  museim kyiv4
  museim kyiv5
  museim kyiv6
  museim kyiv7
  museim kyiv8

  При музеї відкрито філіал – «Кімнату городянина 50-60-их років», який відображає побут київської сім'ї того часу. Діти знайомляться з речами, які оточували киян у 50-60-ті роки: зошит першокласниці 1962 року, дерев'яні ручки з пір’ям, парфуми, радіоприймач та іншими речами.

  museim citizen
  museim citizen1
  museim citizen2
  museim citizen3
  museim citizen4

  Мета діяльності музею полягає у залученні дітей до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого міста, усвідомленню своєї належності до українського суспільства, вихованню у дітей високої художньо-естетичної культури.

 • В 2007 році в закладі був створений «Музей Аптека».

  apteka
  apteka1
  apteka2
  apteka3

  Експозиція музею-аптеки розповідає про історію медицини та аптечної справи.

  Музей знайомить з медициною античних часів, давнього Києва та козацької доби, з професійною діяльністю та досягненнями видатних медиків М.І.Пирогова, Ф.Г.Яновського, родиною лікарів Березанцевих, з історією виникнення перших аптек, Міжнародного комітету Червоного Хреста.