Музей «Світлиця»

Етнографічний музей українського побуту «Світлиця»

“Світлиця” - етнографічний музей українського побуту. Він був створений у 1996 році. У створенні активну участь приймали не тільки працівники школи – садка, але й батьки. Це діючий музей, в якому проводяться: тематичні заняття, розваги, народні свята, літературні зустрічі, екскурсії.

museim svitlytsya
museim svitlytsya1
museim svitlytsya2
museim svitlytsya3
museim svitlytsya4
museim svitlytsya5
museim svitlytsya6
museim svitlytsya7
museim svitlytsya8
museim svitlytsya9
museim svitlytsya 1
museim svitlytsya 2
museim svitlytsya 3
museim svitlytsya 4
museim svitlytsya 5
museim svitlytsya b
museim svitlytsya b1
museim svitlytsya b2
museim svitlytsya b3
museim svitlytsya b4
museim svitlytsya b5
museim svitlytsya b6
museim svitlytsya b7
museim svitlytsya b8
museim svitlytsya c
museim svitlytsya c1
museim svitlytsya c2
museim svitlytsya c3

Етнографічний музей українського побуту створено у вигляді української хати: з піччю, зі солом'яним дахом, з люлькою, з образами та квітами – вишиванками на покривалах, скатертинах, рушниках; з предметами побутового вжитку - горнятами, дерев'яними ложками, діжками, скринями, глечиками, з безліччю давніх народних предметів, якими працювали прапрабабусі сучасних діточок.

Знайомлячись з традиціями та обрядами українського народу, з предметами хатнього вжитку, вихованці «Кияночки» мають можливість не тільки доторкнутись і потримати кожну річ, але й практично використовують їх на своїх заняттях. Можна покласти ляльку в колисочку і поколисати, справжнім рогачем поставити в піч горщика, попрасувати рубелем та качалкою рушник, приміряти чоботи та жупан, покрутити старовинну прялку. Також люблять діти виготовляти своїми руками народні іграшки, ліпити з глини український посуд, вишивати серветки, розписувати писанки тощо.

Виховуючись і навчаючись на такому цікавому, багатому матеріалі діти стають справжніми патріотами, які люблять, шанують і примножують славу та велич рідного міста, України. Ми впевнені, що вихованці «Кияночки» виростуть справжніми українцями, які завжди є мудрими, гостинними, добрими, щирими.

Музей історії міста Києва

«Музей історії міста Києва та його філіал «Кімната городянина 50-60-их років».

Музей історії рідного міста Києва створювався за участю спеціалістів – працівників Державного музею історії України. Експозиції музею дають можливість зрозуміти і відчути нерозривний взаємозв’язок минулого, сучасного і майбутнього Києва. Вдалим рішенням ознайомлення з різними архітектурними стилями міста є діорама.

museim kyiv
museim kyiv1
museim kyiv2
museim kyiv3
museim kyiv4
museim kyiv5
museim kyiv6
museim kyiv7
museim kyiv8

При музеї відкрито філіал – «Кімнату городянина 50-60-их років», який відображає побут київської сім'ї того часу. Діти знайомляться з речами, які оточували киян у 50-60-ті роки: зошит першокласниці 1962 року, дерев'яні ручки з пір’ям, парфуми, радіоприймач та іншими речами.

museim citizen
museim citizen1
museim citizen2
museim citizen3
museim citizen4

Мета діяльності музею полягає у залученні дітей до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого міста, усвідомленню своєї належності до українського суспільства, вихованню у дітей високої художньо-естетичної культури.

Музей Аптека

В 2007 році в закладі був створений «Музей Аптека».

apteka
apteka1
apteka2
apteka3

Експозиція музею-аптеки розповідає про історію медицини та аптечної справи.

Музей знайомить з медициною античних часів, давнього Києва та козацької доби, з професійною діяльністю та досягненнями видатних медиків М.І.Пирогова, Ф.Г.Яновського, родиною лікарів Березанцевих, з історією виникнення перших аптек, Міжнародного комітету Червоного Хреста.